Erenköy sineklik modelleri en çok araştırılan konulardan biri olmayı başarmıştır. Sineklik modellerinin birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan daha çok stor sineklik, menteşeli sineklik, pileli sineklik, sürme sineklik türleri kullanılmaktadır.
Stor sineklik genel olarak tavsiye edebileceğimiz bir sineklik çeşididir. Bu sineklik fiyatı tahmini olarak 60-70 TL arasında değişiklik göstermektedir. Genel olarak pencereler için iyi bir seçim olarak bilinmektedir.
Menteşeli sineklik ise balkon kapıları ve pencereler için ideal olan modeldir. Stor sineklik modelinden sonra fiyatı uygun olduğu için sıklıkla tercih edilen model olmaktadır. Dışarı doğru açılabilmektedir ve istediğiniz zaman yerinden kaldırarak çıkartabilirsiniz. Pencereler için menteşeli sineklik fiyatı 30-35 TL arasındadır.
Son zamanlarda birçok kişi tarafından pileli sineklik modelleri beğenilmektedir. Bunun başlıca nedeni kaliteli bir yapıya sahip ürün olmasıdır. Genellikle de akordeon şeklinde aşılan kapılarda tercih edilmektedir. Yukarı aşağı doğru hareket edebilmektedir. Özellikle kapılarda tercih edilen bu ürün yer kaplamaz ve kullanımı oldukça rahattır. Fakat fiyat açısından biraz pahalıdır ama bu fiyatı hak ettiğini söyleyebiliriz. Pencereler için pileli sineklik fiyatı 100 TL iken kapılar için ise bu fiyat 175 TL civarında olmaktadır. Çiftli pimapen kapılar için olan modeli ise 250 TL gibi bir ücret karşılığında verilmektedir. Bu gibi modelleri tercih ederek sizlerde kendi evinizde rahat bir ortam oluşturabilirsiniz.