Bir ürün almaya karar verdiğimizde bunun nasıl yapılmasını bilmemiz gerekir. Sineklik için gerekli malzemeler dediğimizde akla ilk gelen tül’dür. Ancak sadece tül ile değil, alüminyum ve köşelere plastik aksesuarlarda kullanılır. Peki burada kullanılan malzemelerin malzeme kalitesi nedir ne değildir. İyisi var mıdır Kötüsü var mı dır.

Tabi ki kullanılan gerekli malzemeler içinde iyisi ve kötüsü vardır. Bunu ilk başta verilen fiyatlardan da anlayabiliriz. Mesela şuan menteşeli modelin fiyatı en az 50 tl’dir. Bundan daha aşağı verilen bir fiyat garantisiz ucuz bir ürün demektir. Yani şöyle ki düşünün bir usta size gelip ölçü alacak ve mazot parası olacak. Bu mazot parası dahi km başına 1 tl’yi bulmaktadır. Siz ile usta arasında ortalama 10 km gidiş 10 km dönüş olsa sadece ölçü için geldiğinde 20 km gibi bir yol yapacağını düşünür ise yaklaşık 20 tl birde montaj için gelecek 40 tl ki sadece gidecek mazot parasıdır. Ustanın gidip gelmesi bile normalde bir ücrettir. Tabi işi yapacak olması bu gidip gelme olayı önemli değildir. Sonuçta iş yapacak tabi ki gidip gelecek. Ancak sonuç olarak kimse para kazanmayı bir iş için uğraşmaz.

Konumuza dönecek olursak bir de işin içinde sineklik için gerekli malzemeler olacak. Alüminyum ayrı bir para, tül ayrı bir para ve kullanılacak diğer aksesuarlar ayrı bir paradır. Tabi bu ürünü oluşturmada bir işçilik ve gelip montajı ayrı bir işçilik ister. Yani en basit ürün için bile onca uğraş vardır. Atölyesi işçisi ekmeği suyu derken gider 4000-5000 tl’dir. Ayda en az 400 sineklik yapsa sineklik başı 10 tl kar etse 4000 tl ile sadece giderler karşılanır. Eee onca uğraş işçi araç atölye bu kadar masrafa uğraşa ay sonu cebe ne kadar kar kalacak. Usta olarak bir yere girse zaten 2000 tl maaş alır. Sigortası ödenir kafası rahat olur. Yani ufakta olsa bir şirket sahibi olarak 5000 tl net kazanması lazımdır.

Bunları neden anlatıyoruz. Ucuz sineklik diye bir şey yoktur. Bu piyasada ucuza iş yapmak imkansızdır. Yapıyorsa vardır bir şey. Ucuz iş yapan dükkanını 1 ayda kapatır. Kaliteli ve garantili ürün için Marmara Sineklik iletişim 0545 908 20 08