SİNEKLİK MODELLERİ

Sineklik modellerimiz hakkında kısaca bilgi bulabileceğiniz sayfa

Sancaktepe Sabit sineklik : Giriş katlarda pencereden dışarı işi olmayan ancak dışarıdan silinebilecek pencereler veya wc banyo tarzı yerlere uygun basit modeldir. Pencereye vidalanıp sabit kalır. açılıp kapanmaz

Sancaktepe Menteşeli sineklik : Menteşeli olarak takılır ve açılıp kapanabilir. Arka kısımda menteşe ön kısımda çıt çıt takılır.

Sancaktepe Stor sineklik : üst kısmında kutusunun içinde yayı var ve sineklik o yaya sarılı sineklik telini aşağı doğru çekiyorsunuz ve geri kapatırken o yaya toplanıyor.

Sancaktepe Pileli sineklik: Akordiyon şeklinde sağa sola toplanan genelde kapılar için kullanılan model.

Sancaktepe Sürme sineklik : Alt ve üst kısma bir ray yerleştirilir ve sineklik o ray üzerinde sağa sola gider:

Kedi için sineklik : Normal tülden değil alüminyum telden yapılır veya Çelik telden yapılır. Dışarı açılanları pek sağlıklı değildir. Bu nedenle içeri açılır yapılmaktadır.

Editör makalesi aşağıdadır.

Dayanıklı Sineklik
Her bir üründe olduğu gibi kalite en baş unsurlardan birinde gelir. Sineklik imalatlarında kullanılan sineklik tülleri de bu kalitenin ilk ana hattını oluşturmaktadır. Bundan doalyı da dayanıklı sineklik için ilk olarak tülün sağlam olması ve doğru malzemelerden üretilmiş olması mutlaka gerekiyor. Çünkü piyasada var olan pek çok tüller, düşük bir kalite üzerinde yapılan ve üzerinde geçerli bir etkin sistemi olmayan tüllerin üretilmesiyle yapılmaktadır. Bu durumda tüllerin pek çok sıkıntı çıkarmasına, bozulmasına, gevşemesine ya da montajlandığı yerden çıkmasına kadar pek çok nedene sebep olabilmektedir.
Bundan dolayı da hammadde unsurunda mutlaka tülün doğru şekilde üretildiğinden emin olunmalıdır.
Güneşte solmaya karşı dirençli olması,
Alev tutmaya karşı etkin bir dayanma etkisinin olması,
En iyi ve kaliteli bir hammaddenin kullanılmış olması,
Paslanmaz bir alüminyum tel kullanılması,
Sık gözeneklerinin olması ve bağlantıların sıkı olması,
Temizlenebilir özelliklerinin oldukça geçerli olması,
Üretilen tülün mutlaka bir sineğin genel fiziki yapasına uygun olarak üretilmesi ve çeşitli testlere tabi olarak yapılması da önemlidir.
İdeal ölçülerinin 1,6 x 1,8 mm olması
Oldukça dayanıklı sineklik tercihlerinde ön plana çıkan noktalar olmaktadır. Böylece her biri etkin bir şekilde kullanılarak, beklentiler alınabilir ve uzun ömürlü bir sinekliği tercih edebilirsiniz.
Hem Dayanıklı Hem de Çok Fonksiyonlu Sineklik Modelleri
Dayanma ve kalite özellikleri sinekliğin tülleri açısından önemlidir. Ayrıca bu tüllerin fiziki donanımı ve kullanıldığı alan içinde farklı imalatları vardır. Sürgülü bir sineklik, katlanabilir sineklik, cam balkonlar için yapılan sineklik, pileli ve storlu olan sineklikler ya da menteşeli sinekliklere kadar her bir ihtiyaca uygun kalitede sağlanmalıdır. Yapılan bu fonksiyonların, sineklik tülü ile doğrudan bağlantısı olması ve hatlarının uyum içerisinde tasarlanması da dayanıklı sineklik kullanımı açısından önemlidir.

 

 

Go to Top